НАУКОВИЙ ПІКНІК

  • П'ятниця, 01 жовтня 2021
  • 716 разів

 25 вересня 2021 року, на центральній алеї парку «Придніпровський» педагогічні та студентські колективи закладів освіти м. Кременчука зібралися на «Науковий пікнік».

 Була наглядна презентація з метою пропагування кременчуцької освіти серед кременчужан, зацікавити молодь міста до здобуття вищої та профтехосвіти в міських учбових закладах. Кременчуцька молодь має знати, що якісну вищу та профтехнічну освіту можна отримати вдома, не виїжджаючи за межі Кременчука. У виставкових локаціях із кожним майбутнім абітурієнтом проводилися профорієнтаційна робота в новому форматі з новим підходом.

Рисунок 1 - «Науковий пікнік»

Відвідувачі наукової виставки на деякий час мають можливість відчути себе студентами та зайнятися цікавою лабораторною діяльністю. Заклади позашкільної освіти Кременчука демонструють форми роботи, якими можуть займатися діти в вільний від школи час, із гуртками за інтересами.

Рисунок 2 - Стенд Кременчуцького міського центру позашкільної освіти

На «Науковому пікніку» експозиція Вищого професійного училища №7 складалася з гуртків робототехніки, зварювального виробництва та радіо гуртка молодіжної колективної радіостанції UR4HYG.

 

Рисунок 3 - Позиція колективної радіостанції UR4HYG.

За роботою Валентин Костенко (справа) та Владислав Панченко

Училище, в особі начальника колективної радіостанції Валентина Костенко (UT4HN), представило науковий проект «Дослідження роботи малогабаритної компактної магнітної антени MAGNETIC LOOP діапазону 14 МГц». Антена представляла собою мідну трубу діаметром 22 мм зігнуту у розірване коло діаметром 90 см за схемою нашого земляка Віталія Дубілета (AB6VD). Важливою деталлю такої антени став вакуумний конденсатор, емністю 50 пф на напругу 10 кВ, який разом з мідним елементом, складав високодобротний коливальний контур, та феритове кільце з обмоткою в якості трансформатора зв’язку. Конденсатор мав змогу дистанційно змінювати ємність за допомогою мікромотора постійного струму, який мав живлення від саморобного регулятора ШИМ-контролера, який виготовили гуртківці. Напруга подавалася по одному і тому ж кабелю живлення антени. Антена була встановлена на стандартному штативі від відеокамери і мала змогу вручну обертатися на 180 градусів.

Рисунок 4 - Компактна магнітна антена «MAGNETIC LOOP» діапазону 14 МГц»

Коли ми приїхали на місце і почали «розгортатися», то побачили в яке невдале місце ми потрапили! З правого боку, з відстані не більше ніж 100 м, лунали пісні зі сцени, спереду - в 10 метрах від нас грав духовий оркестр Педагогічного коледжу і зовсім нечутно було ефіру з трансивера ICOM  IC-746PRO. З гучномовця трансивера ми чули сильні перешкоди і завмирання сигналу, тому що експозиції всіх інших учасників «наукового пікніка» були підключені до однієї розетки. Прийшлося віднести антену десь на 15 метрів вбік і тоді ми почули нарешті телеграфні сигнали радіостанцій. Про роботу телефоном не було й мови, тому що шум стояв неймовірний і тільки телеграф став тією рятівною ниточкою, за яку ми вхопилися.

Гуртківці колективної радіостанції Богдан Осняков і Владислав Панченко показали свої здібності у якості операторів аматорської  радіостанції. Згодом були проведені радіозв’язки з Францією, Німеччиною, Швецією, Великобританією, Грецією. Радіоаматори цих країн дуже добре оцінювали роботу нашої магнітної антени на 599!

 

Рисунок 5 та 6 - Апаратура колективної радіостанції

Зацікавлені відвідувачі в той час розпитували нас про конструктивні особливості антени та можливості її використання.

 

Рисунок 7 - За роботою на радіостанції. В. Костенко регулює азимут антени.

Наглядають: Б. Осняков (стоїть) та В. Панченко

Дуже багато було дітей віком від 8 до 12 років, які дивилися на нас із відвертим захопленням. Всі знали що є телеграфний код Морзе і тепер вперше побачили його в живій роботі радіозв’язку між радіостанціями, які були віддалені на 2000 км від нас.

Як для першого виїзду у міський парк, то все пройшло більш-менш вдало, тільки засмучувало те, що не вдалося попрацювати телефоном через звукові перешкоди. Надалі треба буде продумувати більш вдало місце розташування радіостанції, щоб продемонструвати всі можливості радіозв’язку у сучасних умовах в тому числі і цифрові види зв’язку. 

Будемо вважати, що «науковий пікнік» пройшов вдало і ми потрапили на шпальти місцевої преси.

 

Валентин Костенко,

UT4HN

 

Останнє редагування Понеділок, 04 жовтня 2021 18:36