US5HE SILENT KEY

09 грудня 2020 року, у наслідок важкої хвороби,  скінчився Володимир Іванович Корогід - скромна, чуйна людина, радіоаматор-короткохвильовик, сім’янин.

 

 

Корогід Володимир Іванович

  21.01.1962 – 09.12.2020

 

Народився Володимир 21 січня 1962 року у смт. Градіжськ, Глобинського району Полтавської області де закінчив вісім класів середньої школи і продовжив освіту у Хорольському  сільськогосподарському технікумі за фахом механізатор широкого профілю.

 

Після успішного закінчення технікуму був призваний на строкову службу до лав Радянської Армії. Служив у танкових військах.

 

Після демобілізації із лав Радянської Армії був прийнятий на службу до МВС інспектором дорожньо – патрульної служби, старшиною до роти ДПС Кобеляцького району.

 

Ще в юнацтві від свого старшого брата Олександра, що повернувся із армії військовим радистом, він захопився радіозв’язком. Його приваблювали дальній зв’язок, спілкування з аматорами, QSL-обмін. При відкритті своєї аматорської радіостанції, на прохання Володимира, Інспекція електрозв’зку видала йому позивний - RB5HHE в пам’ять про трагічну загибель брата Олександра.

 

У 1985 році Володимир Іванович Корогід був на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1991 році прийняв участь у радіоекспедиції СТК «Вагонобудівник», м. Кременчук до островів Чорного моря (о. Джарилгач, о. Березань та о. Тендровська коса), де працювали під спеціальними позивними RY8DI, RY8BI та UY9TI. Запам’ятався такий випадок. Відпрацювавши успішно на о. Джарилгач, ми перебазувалися до м. Скадовськ, де переночували на місцевому телецентрі (завдяки Володимиру, UR5GK).

 

о.Джарилгач, UT1HT, US5HE, UT1HR, UT7HA і UR5GK

 

Рано вранці черговий по телецентру повідомив, що дивно, але по всім каналам, транслюють балет «Лебедине озеро». Потім прийшло повідомлення, що влада у країні перейшла до «ГКЧП». Це було 21 вересня. Швидко  зібралися і виїхали, бо нам треба було добратися до м. Очаків, бо там мета експедиції – острів Березань. Але на мосту через ріку Дніпро стояли броньомашини, і ми гадали – відбудеться експедиція далі за планом, чи ні?

 

Показавши документи та спеціальний дозвіл на виїзд на острови, майору -  начальнику Очаківського прикордонного загону, отримали інформацію, що заборони ніякої поки не існує… Але Володимир (в тій час ст. лейтенант ДАІ), не дивлячись на то, що був у законній черговій відпустці, прийняв рішення терміново повернутися на службу. Від  добре розумів, як офіцер, як людина відповідальна, що його місце в цей час в підрозділі.

 

Володимиру Івановичу радіоаматорське суспільство доручило проводити в ефірі щонеділі  «Круглі столи Полтавської області» і з цим обов’язком він успішно справлявся. На цих радіозборах, наперед за все, було спілкування радіоаматорів області, обмін різною інформацією. Він особисто сам слідкував за розкладом роботи різних  радіоаматорських експедицій і інформував про них присутніх на «круглому столі». Ним була організована довідкова рубрика «куплю – поміняю – продам», яка допомагала багатьом придбати необхідну апаратуру та інше приладдя. За це йому велика  подяка.

 

Він любив відвідувати всі радіоаматорські заходи, чи то збори міського або районного масштабу радіоаматорів, чи то експедиції Олександрійських радіоаматорів по островам ріки Дніпро, або виїзди на природу, на гору Пивиха з  антеною та трансивером. Він був душею будь якої компанії.

 

Фастовський радіоаматор Георгій В. Музика, UR5UO, згадуючи про Володимира, казав «…як жаль, що ми більше не почуємо його телеграф у pile up при «полюванні» за DX…».

 

Замовк ключ US5HE.

 

 

 

Члени ради ГО «КРС» шоковані смертю В.І.Корогіда, висловлюють співчуття його рідним і близьким.

 

Хай земля йому буде пухом. Вічного польоту в ефірі…

 

 

 

Рада ГО «КРС»

 

 

Останнє редагування Понеділок, 06 грудня 2021 08:30
krs

Детальніше в цій категорії: « RC1ZA SILENT KEY UR7HJS SILENT KEY »